• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

یافتن شغل مناسب | از کجا کار پیدا کنیم؟

مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله ی تخصصی از سری مصاحبه شغلی، ۲ دقیقه می باشد.

یافتن شغل مناسب | قبل از اینکه بخواهیم وارد بحث مصاحبه شغلی شویم، بهتر است در مورد این موضوع تاکید داشته باشیم که شما باید برای پیدا کردن یک شغل مناسب از آمادگی ذهنی خوبی برخوردار باشید. به عبارت بهتر، شما باید ابتدا در ذهن خود بتوانید این شغل را بدست آورید تا در گام بعدی در واقعیت هم به این مهم نائل شوید. فراموش نکنید همه چیز در ذهن آدمی شکل میگیرد. در دوره ارتباط موثر ارتقا در باره قدرت کلمات و اهمیت واگویه ها صحبت خواهیم کرد. باید خودتان، به این باور برسید که توانایی کار در یک شرکت خیلی خوب را دارید. از تصویرسازی استفاده کنید و خود را مکرراً در کار مورد علاقه خود تصور کنید. اگر حس میکنیدکه باید در زمینه‌ای مهارتی کسب کنید، حتما بدنبال آن باشید.

یافتن شغل مناسب | از کجا کار پیدا کنیم؟ | یافتن شغل

همچنین هرگز منتظر نایستید که کسی بدنبال شما بیاید! از طریق اینترنت، با شرکت ها و اشخاصی که میتواند شما را به شغل رویایی تان برساند، ارتباط برقرار کنید. درخواست همکاری برای آنها بفرستید. سایت هایی منانند ایران تلنت، لینکدین و … می تواند شما را به صاحبان کسب و کار معرفی کند. تا حد امکان، آمادگی کار کردن به شکل کارآموز را داشته باشید. هرگز فراموش نکنید، آنهایی که عمیقاً به هدف خود ایمان دارند و برای رسیدن به آن هوشمندانه تلاش میکنند، در نهایت به آن خواهند رسید. وقتی که شما خود را باور داشته باشید و قدم در این مسیر بگذارید، خودِ مسیر راهنمای شما خواهد بود!

وقتی که تلاش خود را کرده اید و مهارتهای مورد نیاز را برای یک شغل در حد قابل قبولی فراگرفته‌اید، دیگر دلیلی برای نگرانی ندارید. حتماً به خاطر داشته باشید که فریب آگهی‌هایی با مضمون ده سال سابقه کار و… را نخورید. هرگاه حس کردید مهارتهای لازم و حداقلی برای تصدی یک موقعیت را دارید بدون توجه به تعداد سال های سابقه که در آگهی درج شده است، به آن موقعیت رزومه ارسال کنید.

یافتن شغل مناسب | از کجا کار پیدا کنیم؟ | یافتن شغل

این شما هستید که باید کار را بگیرید؛ قرار نیست که کاری را به شما بدهند!

دوستی خاطره‌ای جالب برایم تعریف میکرد. ایشان تعریف میکرد که در اواسط یک  مصاحبه شغلی، به یکباره با رئیس تماس گرفتند که اتفاقی در کارگاه افتاده است. آقای رئیس به دوستم گفتند که در صورت تمایل میتواند همراه ایشان به کارگاه که در چند کیلومتری تهران واقع بود، برود تا با جو کارگاه هم آشنا شود.

دوست من میگوید پس از مراجعه به کارگاه، در هنگام برگشت، به رئیس گفتم که من نمیام! اگر قراره کار را شروع کنم، از همین لحظه اجازه بدید کار را شروع کنم! بعدها رئیس خطاب به دوستم گفته بودند «همین جدیتت باعث شده بود که کار را به تو بدهم!»

ممنون خواهیم بود اگر سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما در میان بگذارید.

با هم در ارتقا باشیم…

نویسنده: رسول دانیال زاده نمین

سایر مقالات ارتقا در باب نحوه مصاحبه شغلی:

شغل خوب چگونه شغلی است؟

سایر مقالات ارتقا:

کمال گرایی یا کمال طلبی چیست؟ آیا من فرد کمال طلبی هستم؟

تحلیل سوات یا SWOT چیست؟ تحلیل SWOT به چه صورتی انجام میگردد؟

غلبه بر کمال گرایی

مرداد ۴, ۱۴۰۲

۰ پاسخ به "یافتن شغل مناسب | از کجا کار پیدا کنیم؟"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق این سایت برای آکادمی ارتقا محفوظ است.