• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برنامه ریزی پویا

برنامه ریزی به روش پویا

حتما تجربه کردی که کلی کار داری و همیشه حالت بده که چرا بعضی از کارهات زمین مونده. یه سری از کارها هستند که همیشه عقب میافتن و ذهنت مدام مشغول میکنه. و بدترین بخش داستان اونجاست که یه زمانهایی کارهای روزمره اونقدر زیاد میشه که بعضی کارهای خیلی مهم که فوری نبودن زمین میمونن و وقتی متوجهش میشی که اوضاع از دستت در رفته در رفته و یه ضرر سنگینو متحمل شدی! بعضی وقتام حس میکنی بیکاری در عین حال کلی کار داری و نمیدونی از کجا باید شروع کنی!

تصور خیلی‌هامونم از برنامه‌ریزی یعنی اینکه از ساعت ۵ صبح بیدار بشی، پنج دقیقه مسواک؛ ۸۰ دقیقه مطالعه کتاب، ۱۸ دقیقه صرف صبحانه و ۱۲ دقیقه آماده شدن برای کار! من که نزدیک ۵ ساله دارم به شکل حرفه‌ای و مدام از برنامه‌ریزی استفاده میکنم، باید بگم این اسمش زندانی بودنه نه برنامه‌ریزی!
جالب اینجاست که یه سری هم که تو عمرشون یکبار هم برنامه‌ریزی نکردن، میگن بابا اینکه کاری نداره که کاراتو لیست کن و بعد انجامشون بده! پاسخ به این افراد فقط یه لبخنده! و تشکر بابت راهنماییشون!!!

اما اگر برات واقعا برنامه ریزی مساله هست و دوست داری بدونی چطوری اصولی برنامه ریزی کنی، چطور میشه چند مسئولیت رو به عهده بگیری، به همه قرارهات برسی و تا اونجایی که میتونی عملکردت رو هم تو کوتاه مدت و هم تو بلندمدت بالا نگه داری، من برات یه پیشنهاد خوب دارم! برنامه ریزی پویا!

برنامه ریزی پویا چیه؟

میشه گفت معروفترین کتابی که تو بازار در زمینه برنامه ریزی وجود داشته، کتاب قورباغه‌ت را قورت بده از برایان تریسی هست. هرچند عنوان این کتاب یه مثل چینی بود ولی آقای تریسی با پر و بال دادن و نوشتنش این کتاب به شکل دلنشین و تا حدودی انگیزشی تونست از اون برای خودش یه امپراطوری بنا کنه! ولی تجربه من از یک سال برنامه ریزی به این روش، خیلی هم جذاب نبود و یه سری ایرادات داشت!

اگه شما جزو افرادی هستید که تجربه برنامه ریزی به این روش رو داشتی متوجه شدی که اگه یکی دو روز که قورباغه رو قورت ندی، کل برنامه ها بهم میریزه! یعنی یه لشکر قورباغه حال بهم زن داری که اصلا دلت نمیخواد بهش فکرم کنی!

در این بین من و دوستام روشهای دیگه برنامه ریزی رو امتحان کردیم. یکی دیگه از روشهای برنامه ریزی که قبلا دفترچه برنامه ریزی قلم‌چی هم ازش استفاده میکرد، جدول برنامه ریزی و زمان بندی بود. این برنامه ریزی هنوز هم یکی از پرطرفدارترین روشهای برنامه‌ریزی تو دنیا هست و کلی آموزش و محصول حتی تو سایتهای آموزشی معروف دنیا مثل یودمی، کورسرا و EDX و… براش وجود داره. اما من به شخصه خیلی باهاش حال نکردم. یه جورایی حس خفگی میکنم! انگار مثل یه ربات، برنامه ریزی شدی! در این حد که حس میکنم اسیر جنگی‌ام که توسط نازی‌ها گرفتار شدم و دارم میرم سمت اردوگاههای کار اجباری! و یه سری روشها هم توسط اپلیکیشنهای مختلف ارائه شدن که خدایی جالبن اما یه ایراد اساسی دارن که باید مدام لب تاب باشه یا گوشیت رو چک کنی! و گوشی دست گرفتن همان و دوساعت چرخیدن در واتس‌آپ و تلگرام و اینستاگرام و… همان!

در نهایت با الهام از روشی که تو یکی از کتابهای مربوط به نظم فردی بود و با همفکری اعضای هیات علمی آکادمی ارتقا، سعی کردیم روشی رو ابداع کنیم که بتونه هم مزیتهای روشهای کلاسیک رو داشته باشه و هم بتونه معایب سایر روشهای مفید رو نداشته باشه!

این روش مبتنی بر یه سررسید سالانه و یه خودکار خوشگل مخصوص برنامه‌ریزیه! که طی چهار سال رفته رفته تکمیل‌تر شده و به جرات میتونم بگم بهترین حالت و شکلی هستش که من تاحالا بین اینهمه کتاب، مقاله و دوره که در مورد برنامه ریزی دیدم، هستش. ما این روش رو علاوه بر خودمون، به شکل موردی با دویست نفر دیگه هم اجرا کردیم که میزان رضایت و نحوه کار باهاش کارآمدتر و خیلی آسونتر از روشهای معمول ارزیابی شد.

حس میکنم ارزشش رو نداره!

برنامه‌ریزی شاید در نظر اول چیز لازمی به نظر نیاد. اتفاقا خیلی از مردم هم بدون اینکار زندگیشونو میکنن! اما اگه میخوای مثل اکثر مردم نباشی، باید مثل اکثر اونها هم رفتار نکنی! شک نکن هر آدم موفقی روزشو با یه برنامه‌ریزی اصولی شروع میکنه. برنامه ریزی میتونه برای ما مثل یه سکوی پرتاب باشه و از سرمایه خیلی خیلی ارزشمندمون یعنی عمر و زمانمون به عالی‌ترین شکل استفاده کنیم.

خیلی از ما حاضریم در ماه صدها هزارتومن برای اینکه چند دقیقه زمانمون صرفه‌جویی بشه پول بیشتری رو برای کرایه ماشین، کرایه خونه نزدیک‌تر به محل کار و… بپردازیم. درحالی که این هزینه ها فقط تو اون لحظه زمان مارو ذخیره میکنند، اونم فقط برای یکبار. اما دونستن یه روش برنامه‌ریزی درست علاوه بر جلو انداختن ما تو زندگی شخصی، برای پیشرفتِ زندگی حرفه‌ای هم نقش اساسی رو داره. حداقل دست‌آورد برنامه‌ریزی درست بالاتر رفتن انگیزه، افزایش عملکرد و درنهایت افزایش درآمد خواهد بود.

میزان سودی که هم در دراز مدت و هم در کوتاه مدت از اجرای این برنامه ریزی خواهید کرد، در برابر سرمایه گذاری برای خرید این محصول واقعا هیچه، هیـــــچ!

بدون شک، اگر این محصول رو الان تهیه نکنی، اهمالکاری پنهان هیچ وقت دیگه‌ای هم اجازه نخواهد داد برای تهیه‌اش اقدام کنی! چرا؟ چون مغز ما دوست داره همین وضعیت موجود رو حفظ کنه و تا اونجا که امکان داره در برابر تغیرات مقاومت کنه! همینه ۹۹ درصد مردم تو زندگیشون حاضر به تغییر نیستند! حالا تصمیم باخودته! یا الان یا همون بی‌برنامه‌گی و عقب‌افتادنهای همیشگی!

خب خریدم و دیدم بدردبخور نیست چی؟

هیچی! بدون هیچ سوال و جوابی هزینه دریافتی با کمال رضایت و احترام تقودیمتون میشه.

همه محصولاتمون گارانتی بازگشت وجه داره! پس این لطف رو به خودت بکن!

تحت چه شرایطی میتونم درخواست بازگشت وجه بدم؟

هیچ شرایطی وجود نداره. تنها معیار نظر شخصی شماست، به عبارتی اگه با دوره حال نکردی میتونی تقاضای بازگشت وجه داشته باشی و پولتو پس بگیری، کسی هم نمیتونه بگه بالا چشمت ابروست!

هنوزم شک داری؟

قبول دارم که برای آموزش پول دادن به آسونی خریدن یه پرس ساندویچ همراه با یه لیتر سس و نوشابه تگری که همه از مضراتش آگاهیم، نیست! از طرفی همه تو عمرمون حداقل یکی دوبار آموزش بدردنخور دیدیم که بعدش حس کردیم پولمونو انداختیم بیرون و ایکاش که همون ساندویچ و مخلفاتش رو میخوردیم! خود منم اونقدر از اینجور دوره‌ها و کتابها خریدم که حتی دوست ندارم که دیگه بهشون فکر کنم!

اما شما میتونین نظرات افرادی که این دوره رو تهیه کردند اینجا بشنوین، بازم تاکید میکنم محصولاتمون گارنتی بازگشت وجه داشته و داره! ما تقریبا تو هر ماه ۵درصد از فروشمون رو بازگشت میدیم! البته بگم همین گارانتی برای خود ما هم کلی فایده داشته و داره! چرا؟

– اولا که ایراداتی که شاید هیچوقت خودمون متوجهش نمیشدیم رو از عزیزانی که درخواست گارانتی دادن دریافت میکنیم که خیلی خیلی برای تولید محصولات دیگه ارزشمنده و خود این برامون شده یه مزیت رقابتی عالی!

– دوم اینکه بیشتر از نصف مشتریانی که درخواست گارانتی دادن، از اونجایی که خیالشون راحته، باز از محصولاتمون خریداری میکنن. اما اگه گارانتی نداشتیم هیچکدام از این مشتریا هیچوقت از ما خرید نمیکردن و ناراضی مارو ترک میکردن. که این یه فاجعه برای بخش بازاریابی و فروش ما بود!

– سوم اینکه خیالمون راحته که مخاطبامون پولی رو که دادن با رضایت خاطر دادن و این پول حلالِ حلاله و برکت زیادی داره! در نهایت از اونجایی که ارتقا از سال ۹۵ کارشو شروع کرده و همیشه تلاش کرده بهترین‌ها رو ارائه بده. خیلی مشخصه که هیچوقت به خاطر یه سری منافع زودگذر دوست نداریم اعتبار چندین ساله خودمونو پیش مخاطبانی که با کلی زحمت و هزینه جلب کردیم با نارضایتی از یه محصول خاص از دست بدیم.

پس از نظر پولی که میدین خیالتون راحت باشه که کلا هیچ ریسکی انجام نمیدین. من مطمئنم که این خرید شروع یه همکاری بلندمدت بین ما خواهد بود!

حالا این محصول رو نخرم چی میخواد بشه؟

هیچی! و البته بدیش اینجاست که هیچ اتفاقی رخ نخواهد! با نخریدن این محصول در واقع شما در آینده خودتون رو از فرصتهایی که این آموزش براتون مهیا میکرد، محروم میکنید و زندگیتون به همین منوال ادامه خواهد داشت، بدون هیچ پیشرفتی!

اما اگه تو ذهنتون، همچنان یه همچین واگویه‌هایی میاد که:
بعدا میخرمش!
حالا فرصت هستش!
فعلا بزار پولم تو حساب باشه ماه بعدی میخرم!
اجازه بدید یه جمله بگم و تصمیم‌گیری رو به خودتون بسپارم:

“۹۹درصد مواقع هیچوقت اون زمان ایده‌آل به وجود نمیاد بلکه باید خودت اونو خلق کنی. یا الان یا هیچوقت! چون تا وقتی متفاوت رفتار نکنی، انتظار نتایج متفاوت رو هم نداشته باش.”

برنامه درسی دوره

فصل اول
مقدمه برنامه ریزی پویا 00:03:00
مشکلات رایج روش های برنامه ریزی 00:13:00
فصل دوم
گام های برنامه ریزی پویا 00:08:00
لیست انتظار – برنامه ریزی پویا 00:04:00
تکمیل لیست انتظار – برنامه ریزی پویا 00:10:00
فصل سوم
جمعه های استراتژیک – برنامه ریزی پویا 00:07:00
مرور شبانه – برنامه ریزی پویا 00:07:00
نکات مهم برنامه ریزی 00:09:00
اتفاقات پیش بینی نشده در برنامه ریزی 00:09:00
فصل چهارم
مزایای برنامه ریزی پویا 00:07:00
چگونه به برنامه ریزی عادت کنیم؟ 00:07:00
خلاصه دوره
خلاصه دوره برنامه ریزی پویا 00:05:00

نقد و بررسی دوره

نا مشخص

امتیاز
  • 5 ستاره0
  • 4 ستاره0
  • 3 ستاره0
  • 2 ستاره0
  • 1 ستاره0

هیچ نقد و بررسی برای این دوره ثبت نشده است.

قيمت ۱۷۷,۰۰۰ تومان ۹۷,۰۰۰ تومان شرکت در دورهامتیاز: 0 از 0 رای

0

  • 1 ساعت, 26 دقیقه
0 دیدگاه
100 دانشجو

اطلاع رسانی

جستجوی دوره ها

دوره های پیشنهادی

کلیه حقوق این سایت برای آکادمی ارتقا محفوظ است.