• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

آموزش و مشاوره خصوصی سخنرانی و فن بیان

دوره خصوصی آموزش سخنرانی | کلاس سخنرانی خصوصی

از زمانی که هوارد گاردنر،روانشناس رشد و استاد دانشگاه هاروارد مدل هوش هشت‌گانه را رائه نمود و هوش کلامی و هوش میان‌فردی را به عنوان دو گونه از هوشهای هشت گانه عنوان نمود؛ اهمیت هوش کلامی و هوش میان‌فردی بیش از پیش مشخص شد. در طول تاریخ داشتن فن بیان و سخنرانی قدرتمند یکی از موثرترین مهارتهای رهبران و بزرگان هر جامعه‌ای به شما می‌آید. همه افراد در زندگی به واسطه نیازهای خود تا حدی از این هوش و استعداد استفاده میکنند، اما وقتی صحبت از اصول و فنون سخنرانی و سخن‌رانی تاثیرگذار میشود، تفاوتها به چشم می‌آید.

تصور کنید فردی را که با تکیه بر استعداد ذاتی خود هنر موسیقی را دنبال میکند، این شخص تا حدی که بتواند اثر مطلوب و جذابی را برای دل خود بنوازد، از ذوق و  قریحه خود استفاده می‌نماید ولی مسلما برای آنکه بتواند اثری بدیل و هنری اصیل را از خود در دنیای موسیقی به یادگار بگذارد، باید اصول و چهارچوبهای پایه‌ای آن را نیز به شکل کاملی فرابگیرد.

سخنرانی، خصوصا در سخنرانی در جمع‌های بالای ۵ نفره نیاز به مهارتهای خاصی دارد که در مرحله اول باید علم و اصول آن را فرا گرفت. در مرحله دوم که به مراتب از مرحله اول نیز مهم تر است، تمرین و ممارست زیر نظر مربی کاربلد و پیشرفت تدریجی در طی مسیر است. در چنین حالتی است که شما مانند فرد مستعدی که سرخود آهنگی را مینوازد، به یک هنرمند اصیل تبدیل میشوید که میتواند هنر و اثری اصیل و ماندگار از خود به یادگار بگذارید. در دوره تدریس و مشاوره خصوصی سخنرانی و فن بیان و به عبارت بهتر، کوچینگ فوق حرفه‌ای سخنرانی و فن بیان ارتقا به شما ضمانت میدهیم که پس از پایان این دوره تمامی دانش، مهارت و البته روشهای بهبود دائمی سخنرانی را متناسب با مدلهای جهانی که سالهاست آزموت  خود را پس داده است، فراگرفته و به شکل چشمگیری مهارت خود را ارتقا دهید.

اقبال فوق‌العاده کاربران گرامی از مقاله چگونه ارائه خوبی داشته باشیم | هرآنچه برای یک ارائه موفق نیاز دارید! باعث شد این مقاله به سرعت در سرچهای گوگل بالا آماده و در صدر جست و جوهای گوگل قرار گیرد. این مقاله که ماحصل بیش از دو سال تحقیق و تجربه در زمینه ارائه مطلب بود، و تمام تلاش ما بر این بود مقاله‌ای کامل و مختصر بتواند هرآنچه کاربران به آن نیاز دارند را تامین نماید. تجربه ها و بازخوردهای مثبت زیادی از این مقاله گرفتیم و همین باعث شد به این فکر بیافتیم که دوره‌ای جامع و کامل را برای مدیران و چهره‌های شاخص که نیاز مبرم به این دست از آموزشها در این قشر فرهیخته وجود دارد، به درستی پاسخ داده شود. پس از بررسی و گذراندن دروه‌ای بلندمدت و بررسی دوره‌ها و کورسهای بلند مدت معتبر خارج از کشور به این نتیجه رسیدیدم که برای رسیدن به ننتیجه‌ی عالی، چاره‌ای جز تعریف دوره کلاس خصوصی سخنرانی و فن بیان وجود ندارد. چرا که مهارت سخنرانی و فن بیان مهارتی کاملا اکتسابی است، درست مانند مهارت رانندگی که در کنار مربی کاربلد به سهولت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن قابل دست‌یابی است و فرد بعد از مدتی مهارت را کاملا فرامیگیرد؛ در شرایطی که زیر نظر مربی باشد میتواند در میان مدت میتواند نتایج فوق‌العاده‌ای را بدست آورد.

این دوره برای چه کسانی طراحی شده است؟

این دوره مخصوص افراد تاثیرگذار، مدیران ارشد، رجال سیاسی و شخصیتهای مهم طراحی شده است. ارتقا به خوبی دغدغه‌ها و مسائل این قشر از جامعه را درک میکند، و میداند که علاوه بر استانداردهای بالا،شرایط خاص لازم را برای این دوره را فراهم نموده است.

چه کسانی این دوره را تدریس میکنند؟

مدرس اصلی این دوره مجید شاه‌محمدی، مشاور مدیریت و مدرس دانشگاه علم  و صنعت ایران میباشد. البته تیم پشتیبانی بسیار قوی علمی در کنار ایشان نیز وجود دارد که در راستای ارتقا مهارت، دانشهای مورد نیاز را برای ایشان فراهم میکند. سرکار خانم صادقیان به عنوان مربی کنترل لهجه، صداسازی و فن بیان، آقای پویا معتمدی به عنوان مشاور توسعه یادگیری وسخنرانی اقناعی، آقای انصاری به عنوان مدرس هوش کلامی و سخنرانی در جمع در کنار آقای شاه‌محمدی هستند. در نهایت تمامی بخش‌های این دوره و مطالب بخشهای مربوط به گویندگی و صداسازی طی جلسات مختلف در کنار مجریان توانمند و نام آشنا صداسیما و رادیو تایید و نهایی شده است.

در این دوره چه سرفصلهایی گفته میشود؟

بدون شک بزرگترین تفاوت این دوره و کوچینگ سخنرانی سرفصل‌ها و مطالب آموزشی موجود در آن است که گردآوری، ترجمه و تجربه آن بیش از ۳ سال به طول انجامید  و در نهایت منجبر به تشکیل این دوره بی‌نظیر گردید. مطمئنا در هیچ یک از دوره‌های آموزش سخنرانی داخل کشور بخش عمده‌ای از این سرفصلها وجود ندارد و بررسی نمیگردد. همچنین در خارج از کشور نیز این آموزشها با این کیفیت با قیمتهای بالای ۲۵.۰۰۰$ عرضه میگردد.

سرفصلهای این دوره:

۱- توسعه آموزشی. همه ما قبول داریم که  امروزه همه چیز در اینترنت یافت میگردد. همه ما قبول داریم که نحوه یادگیری در دنیای امروز با نحوه آموزش ۵ سال پیش کاملا متفاوت شده است و تضمینی نیست که روند آموزش در چند سال آینده نیز به همین منوال باقس بماند. اما طی همه این سالها، با توسعه بستر اینترنت همواره اصولی ثابت در نحوه یادگیری و دسترسی به مطالب آن وجود دارد.  موضوع اصلی که در این میان وجود دارد این است که چگونه میتوانیم از این مطالب، آنهایی را که ارزشمند است و در راستای نیاز ما نیز هست پیدا کنیم، آنها را در کنار هم بیاوریم و با تسلط کامل بتوانیم مطالب را بیان نماییم. نحوه تحقیق، یادگیری، آموزش و چگونگی تسلط بر موضوع دلخواه موضوعی است که ندرتا در دنیا به شکل کاربردی و سازمان یافته به ان پرداخته شده است.

با بررسی رفتار،عادات و نحوه سخنرانی  ۲۳ سخنرانان بزرگ دنیا و ۷ سخنران و مجری توامند داخلی در حوزه‌های مختلف سیاسی، ورزشی، عمومی و رسانه، دریافتیم که یکی از نقاط مشترک و البته تفاوت آنها با سخنرانان هم‌رده خود همین توانمندی است، که شما به شکل بسیار کارآمدتر آن را فراخواهید گفت.

۲- هوش کلامی؛ چنانچه پیشتر اشاره شد، هوش کلامی به عنوان یکی از هوش‌های هشت‌گانه به حساب می‌آید. درست همانند هوش ریاضی(IQ) به عنوان یکی از پارامترهای موفقیت ما در موقعیتهای سخرانی-بسیار بیشتر از IQ- به کار ما می‌آید. بسیار اهمیت دارد که شما بتوانید با انجام تمرینات متفاوت آن را پرورش داده و به عنوان یک ابزار کاربردی فوق‌العاده جذاب، از آن استفاده نمایید. یکی از پایه‌ای‌ترین مسائلی که برای تربیت سخران حرفه‌ای و بزرگ مطرح  است پرورش استعداد هوش کلامی است که متاسفانه بسیاری از اوقات مغفول مانده است. در این دوره کامل تحت نظر مربی، به شکل موثری دایره لغات را افزایش میدهید، نحوه استفاده صحیح از طنز در کلام را فراگرفته و خواهید توانست به شکل هوشمندانه‌ای در هر شرایطی به مناسبترین کلمات را استفاده نمایید. پیش از اینکه چگونه سخرانی حرفه‌ای فرابگیریم، خواهیم آموخت چگونه حرفه‌ای صحبت کنیم. این بخش از دوره آموزش سخنرانی و فن بیان خصوصی، برای مشاوران مدیر، نمایندگان مجلس و چهره‌های اجتماعی شاخص میتواند فوق‌العاده مفید و کاملا کاربردی باشد.

۲- طراحی سخنرانی. چگونه باید سخنرانی را شروع کرد، چگونه بتوانیم ترس از سخنرانی خود را کنترل کنیم؟ زبان بدن خودمان را کنترل کرده و چگونه سخنرانی موثری انجام بدهیم؟ چگونه سلیقه جمع را پیدا کنیم؟ چه اشتباهاتی برای یک سخنران مهلک خواهد بود؟ چگونه میتوانیم سخنرانی یکدستی داشته باشیم؟ میزان توجه مخاطبان در طول سخنرانی به چه شکلی است؟ چگونه مخاطبان خودمان را میخ‌کوب کنیم؟  چگونه سخرانی خود را باشکوه به پایان برده و در یادها بمانیم؟ به شما قول میدهیم به تمامی این سوالات و تمامی ریزه‌کاریهای دیگر آن را به شکل کامل بررسی و پاسخ خواهیم داد.

۳- صداسازی. قطعا شما هم تجربه کردید در شرایط خاصی دای ما لرزش دارد خصوصا در شرایط استرس‌زا در این شرایط شما با فراگیری فنون فن‌بیان و صداسازی با تسلط به صدای خود میتوانید یک پرده بالاتر رفته و گیرایی خود را حفظ نمایید. قطعا یکی از جذاب‌ترین بخشهای آموزش خصوصی سخرانی و فن بیان، بخش صداسازی آن است. مدرسین این بخش با استفاده از اصول صداسازی مورد استفاده توسط اساتید بزرگ رادیو و با تکیه به روشهای علمی به شما کمک میکند به بهترین نوع صدای خود برسید. صدایی که گیراتر، قوی‌تر و البته برای مخاطبین جذابتر باشد. با انجام مرتب صداسازی تحت نظر مربی اختصاصی، به درستی میتوانید به تنفس دیافراگمی دست‌یافته، در نتیجه صدایی گیراتر با تن صدای دلچسب‌تری دست‌یابید. تک تک واجگاه‌ها و حروف زبان فارسی شما بررسی شده و تلفظ صحیح آنها به شما آموزش داده میشود. شما پس از گذراندن دوره کلاس خصوصی سخنرانی، خواهید توانست که لهجه خود را کنترل کرده و بتوانید بر اساس نیاز از آن استفاده کرده و یا کاملا بدون لهجه صحبت نمایید.

۴-شخصیت شناسی مخاطبان. در این بخش شما با دو مدل از تیپهای روشهای شخصیت‌شناسی MBTI  و انیاگرام، آشنا میشوید و فرامیگیرید که چگونه از این روشها در حین سخنرانی خود صحبت کنید. در چه جمعهایی چه نوع رفتارهایی داشته باشید. چه افرادی را به چالش بکشید و به چه افرادی در حین سخنرانی کمتر توجه نمایید. چه گروهی نیاز به توجه شما در حین سخنرانی دارند و چه تیپ شخصیتهایی در حین سخنرانی تمایل به برقراری ارتباط زیادی با شما نیستند.

آیا تجربه آموزش و مشاوره سخنرانی پیش از این  نیز داشته اید؟

بله تک تک مدرسین این دوره تجریه کار با چهره های شاخص سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را دارند.  متاسفانه فرهنگ جاری حاکم بر جامعه اجازه اعلام رسمی این نام‌ها را به ارتقا نمیدهد و مسلما بدون رضایت صد در صد طرفین تحت هیچ شرایطی از نام بردن این بزرگان معذور هستیم.

 

جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر در دوره خصوصی سخنرانی و فن بیان با شماره

۰۹۱۲۰۱۵۳۷۴۲

تماس حاصل نمایید.

برنامه درسی دوره

هیچ برنامه تحصیلی پیدا نشد !

نقد و بررسی دوره

نا مشخص

امتیاز
  • 5 ستاره0
  • 4 ستاره0
  • 3 ستاره0
  • 2 ستاره0
  • 1 ستاره0

هیچ نقد و بررسی برای این دوره ثبت نشده است.

قيمت خصوصی دوره محدودامتیاز: 0 از 0 رای

0

  • 2 هفته, 1 روز
0 دیدگاه
0 دانشجو

اطلاع رسانی

جستجوی دوره ها

دوره های پیشنهادی

کلیه حقوق این سایت برای آکادمی ارتقا محفوظ است.