• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سوالات روانشناسی در مصاحبه استخدامی | اصول پاسخ دادن به سوالات در مصاحبه شغلی

سوالات روانشناسی در مصاحبه استخدامی | اصول پاسخ دادن به سوالات در مصاحبه شغلی

در درسنامه‌های پیشین در مورد اصول کلی مصاحبه شغلی صحبت کردیم، و البته نحوه برخورد با دو سوال بسیار پرتکرار و چالشی را بررسی نمودیم. در ادامه به اصولی که باید در پاسخ به هر پرسشی مد نظر قرار بگیرد، میپردازیم.

با هم در ارتقا باشیم…

۱- صادق باشید؛ تحت هر شرایطی!

باوجود اینکه چندین بارپیشتر صحبت نمودیم اما بازهم تاکید میکنم، صداقت بهترین سیاست است. هیچ دلیلی وجود ندارد که بخواهیم چیزی خلاف واقع بگویید. پیدا کردن سرنخهایی که ناصحیح بودن ادعای شما را نشان بدهد برای فردی با تجربه که سالهاست مشاوره و مصاحبه انجام میدهد، بسیار آسانتر از چیزی است که به نظرتان میرسد. راستگویی متاعی بسیار باارزش است که متاسفانه امروزه کمتر یافت میشود. امتیازی که در قبال صادق بودن بدست می‌آورید، در برابر امتیازی که از دست میدهید بسیار بیشتر خواهد بود. گاه از قصد سوالاتی مطرح میشود که تنها قصد سنجش صداقت شما را دارد. برای مثال فلان کاری که یک کارشناس با ۲۰ سال تجربه به سختی از عهده آن بر می‌آید، به گونه‌ای از یک کارشناس با سابقه ۳ ساله به نوعی پرسیده میشود که فرد ترغیب شود جواب بلی بدید. برای مثال: کارشناس قبل که از اینجا ذفته بود تمام کارهای دستگاه را انجام میداد. راستی شما از عهده کالیبراسیون دستگاه بر می‌آیید؟

۲- هرگز و هرگز از هیچکسی بدگویی نکنید. اسرار شرکت قبلی خود را به زبان نیاورید!

بلااستثنا تمامی مدیران، مشاوران و مصاحبه گران، با دیدن کمترین بدگویی از زبان متقاضی کار، آنها را رد میکنند. بدگویی نشانه ضعف شخصیت، عزت نفس پایین و نالایق بودن فرد متقاضی است. شاید روند مصاحبه به گونه‌ای پیش برده شود که شما را تشویق به بدگویی در مورد سازمان پیشینتان کنند، اما هرگز تن به چنین کاری ندهید. ایمان داشته باشید کمترین بدگویی شما مساوی با رد شدن شما خواهد بود. همچنین لو دادن اسرار شرکت پیشین هم به هیچ وجه بخشودنی نیست! بازهم مواردی وجود دارد که فرد پس از آنکه از شرکت خود صحبت میکند مصاحبه کننده به نوعی سعی دارد فرد را تشویق کند از شرکت قبلی بدگویی کند و یا به نوعی به وی در این زمینه چراغ سبز نشان میدهد. مثال:

شما در شرکت ایران سازه کار میکردید؟ من شنیدم رئیس این شرکت فردی بداخلاق هست که حقوق را هم همواره با تاخیر میدهد، درسته؟

۳- اگر نمیدانید با صدای رسا اعلام کنید!

برخی سوالات اساسا برای این طراحی شده است که واکنش شما را در حالتی که پاسخ سوالی را نمیدانید، بسنجند. برای یک سازمان مهم است که بداند کارشناسش هنگامی که مساله‌ای را نمیداند چه رفتاری از خود بروز میدهد. این دست سوالات گاه به شکلی مطرح میشوند که اساسا سوال، سوال کاملا اشتباهی است. پس اگر پاسخی را نمیدانید اظهار بدارید. بنظر میرسد اگر شما ضمن اعتراف به ندانستن پاسخ، جوابی بدهید مبنی بر اینکه با تحقیق امکان رسیدن به پاسخ را دارید، مناسبتر باشد. مثلا: راستش من در مورد این مساله چیز خاصی به ذهنم نمیرسه، اما در کتاب …….. دو فصل مفصل در این مورد بحث شده است، احتمالا پاسخ این پرسش را بتوانم از این منبع بدست بیارم. (دقت کنید جملاتی مثل: تواینترنت بزنیم میاره و… به معنی واقعه کلمه فاجعه است. منبع باید دقیق باشد، به شکلی که بشود به آسانی و به وضوح به آن استناد کرد.)

۴- سوال را به خوبی درک کنید.

گاهی سوالاتی مطرح میشود که چند مفهوم متفاوت را شامل میشوند، پس دقت کنید که در ابتدا سوال را کاملا بفهمید و در مرتبه دوم اگر واقعا پاسخش را میدانید، آن را پاسخ دهید. سعی کنید مهارتهای شنیداری خود را تقویت نمایید. حتی در صورتی که حس کردید سوال برای شما اندکی هم گنگ است؛ برداشت خود را صریحا اعلام کرده و از درستی برداشت خود مطمئن شوید.

۵- خود پاسخ مهم نیست!

بعضی از مدیران باهوش سوالاتی را مطرح میکنند که دوست دارند نحوه برخورد مصاحبه شونده با مساله را ببینند. فرض کنید سوالی مانند: به نظر شما ما در این بازار بهتره تبلیغات را افزایش دهیم یا هزینه تبلیغات را به عنوان تخفیف به مشتریان بازگرادنیم؟ واضح است که شما به عنوان یک نیروی کار جدید، بدون هیچگونه اطلاع اولیه‌ای، نمیتوانید پاسخ مناسبی به این سوال بدهید. در ضمن مطئمنا مدیر شما هم با پیشنهاد شما سیاستهای شرکت را عوض نخواهد کرد! در اینجا نحوه صحیح برخورد با مساله اهمیت دارد. مثال: راستش به نظر من ابتدا باید در مورد میزان موفقیتهای کمپینهای تبلیغاتی گذشته مطالعه کنیم، و یک مطالعه بازار هم انجام شود. به نظرم باید از یک شرکت مشاوره مدیریت هم باید مشاوره گرفت تا تجربه شرکتهای مشابه رو بررسی کند و…

۶- همواره خونسرد و مودب باشیم.

اگر در مصاحبه شغلی به یکباره یکی از مصاحبه‌گران شروع به بلندکردن صدا و پرخاش کند و یا احساس میکنید به نوعی در حال تحریک شدن برای عصبانیت هستید، به احتمال زیاد شما آزمایش میشوید که در صورت برخورد تند شخص دیگر با شما، طرز برخورد شما چگونه خواهد بود؟ آرام باشید و کاملا مودبانه ایشان را دعوت به آرامش کنید. علت برخورد خشن را از وی جویا شوید و سعی کنید طی مذاکره‌ای، مناقشه موجود را حل نمایید. توصیه میشود در این مورد مقاله مربوط به حل و فصل مناقشات را در سایت ارتقا مطالعه بفرمایید.
در صورتی که صراحتا اعلام کردند که شما را نمیخواهند بازهم بسیار مودبانه بابت وقتی که گذاشته اند و پذیرایی؛ از ایشان تشکر کرده و برای شخصی که این شغل را برعهده خواهد داشت، آرزوی موفقیت نمایید. بسیاری از مدیران و شرکتها به دلیل همین رفتار مودبانه رزومه شما را به شرکتهای همکار توصیه نموده، و گاه شما را بدلیل شخصیت بالا، در اولویتهای استخدامی آینده خود قرار میدهند.

۷- شما چه سودی برای آنها دارید؟

پاسخ به این سوال بسیار کلیدی است. توصیه میکنم این پاسخ را بر روی کاغذی بنویسید و چندین بار خوانده و سعی کنید بر روی آن فکر کنید. کاغذ را به دو ستون تقسیم نمایید. طرف اول درخواست و نیازی که آنها دارند و ستون دوم توامندیهای شما. این نیازها باید بر اساس میزان اهمیتشان چینش شوند. پس از انجام اینکار، سعی کنید از این موارد به عنوان ستونها و چهارچوبهای مصاحبه خود استفاده نمایید. گاهی امکان دارد این سوال را صراحتا از شما بپرسند که چرا باید شما را استخدام کنم؟! برای مثال؛ برای یک شرکت خصوصی میزان سود و آورده‌ای که میتوانید ایجاد کنید در درجه اول اهمیت دارد، برای یک کسب و کار موفق، خلاقیت و برای یک سازمان دولتی نظم و احترام به قوانین میتواند اولویت باشد. توجه داشته باشید که این ویژگی ها را باید به شکل غیر مستقیم بیان کرد. برای این منظور توصیه میکنم مقاله چگونه دیگران را قانع کنیم را در سایت ارتقا مطالعه بفرمایید.

۸- انعطاف پذیر باشید.

اگر لازم شد زمین را جارو هم میزنی؟ این سوال بیش از آنکه بخواهد شما واقعا نظافت محیط را انجاام بدهید، میزان انعطاف پذیری شما میسنجد. به نظرم پاسخی با این مضمون میتواند مناسب باشد: “بالاخره ممکن است در مقاطعی برای پیشبرد اهداف شرکت هر شخصی مسولیتی فراتر از وظایف تعریف شده انجام دهد. طبیعتا اگر واقعا در آن شرایط نیاز باشد به نظرم کارهایی مثل جارو زدن، کپی گرفتن، تایپ و… نه تنها ایرادی ندارد که لازم هم هست.”

۹- تیم و کار در اولویت است!

واقعا برای یک سازمان مهم است که شما اهمیت کار خود را بدانید. تقریبا هر مدیری انتظار دارد که شما کارهای لازم برای سازمان را بر امور غیر ضروری زندگی خود ترجیح بدهید. در طی سوالات به این نکته توجه داشته باشید که نباید در برابر هرنوع فعالیت فوق برنامه، آموزش های ضمن خدمت، اضافه کاری، کار در روزهای تعطیل، شیفت و… موضع بگیرید. فراموش نکنید این موارد بسیار حیاتی هستند. اگر شما با این مسائل مشکلی ندارید، سعی کنید نسبت به این موارد علاقه هم نشان بدهید. البته در صورتی که برای شما این مسائل اهمیت حیاتی دارد، صرفا در صورت مطرح شدن آن توسط کارفرما، ضمن توضیح و آوردن دلیلهای منطقی، اظهار کنید که نمیتوانید تعطیلات –مثلا تعطیلات عید- را مشغول کار باشید.

۱۰- شخص مقابل را به چالش نکشید:

بهتر است در پاسخ به سوالات، صرفا پاسخگوی سوالات باشید. نه اینکه اطلاعات مقابل را به چالش بکشید. دوستی بود که واقعا در حوزه خود بسیار مستعد بود. ایشان بیش از ۶ ماه از چندین و چند مصاحبه رد شد. پس از طرح مشکلش، متوجه شدیم ایشان در بخش پاسخ به سوالات تخصصی، بعد از جواب دادن به سوالات شروع به پرسیدن سوال از مصاحبه گر و به چالش کشیدن اطلاعات وی میکرد! بعد از برطرف کردن این مورد در کمتر از دو ماه توانست شغل مناسبی را پیدا کند.

نویسنده: رسول دانیال زاده نمین

مرداد ۴, ۱۴۰۲

۰ پاسخ به "سوالات روانشناسی در مصاحبه استخدامی | اصول پاسخ دادن به سوالات در مصاحبه شغلی"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق این سایت برای آکادمی ارتقا محفوظ است.