• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

کتاب غلبه بر کمال خواهی (رز شافران)

کتاب غلبه بر کمال خواهی اثر رز شافران را به جرات می توان جزو کتاب های بسیار خوب در زمینه درمان کمال گرایی دانست. کتاب غلبه بر کمال خواهی به شیوه ای نگارش شده است که خواننده بدون نیاز یا با حداقل نیاز به روان درمانگر بتواند عارضه کمال گرایی را در خود درمان نماید! رز شافران روانشناسی است که سال ها عمر خود را در زمینه پژوهش و درمان افراد کمال طلب گذاشته و در این کتاب چکیده آنچه که در این سالها انجام داده و آموخته را آورده است. کتاب غلبه بر کمال خواهی رز شافران از رویکرد شناختی-رفتاری برای درمان کمال گرایی یا کمال خواهی استفاده می کند. این کتاب در دو بخش نگارش شده است که بخش اول به نشانه های کمال گرایی می پردازد و عواقب کمال طلبی و ریشه های کمال طلبی را بررسی می کند.

رز شافران در بخش دوم این کتاب، به ارائه ی راهکارهایی جهت درمان کمال طلبی می پردازد. این کتاب یک منبع خوب برای شناخت و درمان کمال طلبی است.
کتاب غلبه بر کمال خواهی رز شافران از آنجایی که رویکرد خودیاری به درمان کمال طلبی دارد، حاوی تکالیف با ارزشی است که علاوه بر استفاده افراد کمال طلب، می تواند منبع ارزشمندی برای متخصصان، بالین گران، دانشجویان مشاوره و روان درمانی باشد. البته اگر به دنبال درمان قطعی کمال طلبی خود هستید، پیشنهاد ما دوره رایگان درمان کمال گرایی منفی به شماست که چکیده نکات ارزشمند این کتاب و ده ها منبع خوب دیگر را شامل می شود. این دوره را می توانید در بخش دوره های رایگان ارتقا مشاهده نمایید.

این کتاب در ایران توسط سارا کمالی و فروغ ادریسی ترجمه شده و در انتشارات ارجمند به چاپ رسیده است.

با هم دیگر بخشی از این کتاب را می خوانیم:

کمال خواهی عبارت است از تعیین معیارهای بسیار سخت و تلاش شدید برای دست یابی به آن ها، با وجود مشکلاتی که برای فرد ایجاد می کنند! فرد کمال خواه احساس ارزشمندی خود را تقریباً فقط بر اساس میزان دست یابی به این معیارها تعیین می کند. هدف کتاب غلبه بر کمال خواهی پایین آوردن سطح معیارهای افراد کمال طلب نیست؛ بلکه کمک به شما است تا ببینید از زندگی چه می خواهید و آیا راهبردهای کنونی تان به شما کمک می کند یا مانع دسترسی به اهدافتان می شود.

دوست عزیز، برای اطلاع از سایر کتاب های مفید به صفحه معرفی کتاب ارتقا سر بزنید…

تیر ۱۲, ۱۳۹۹

۲ پاسخ به "کتاب غلبه بر کمال خواهی (رز شافران)"

  1. سلام لطفا در مورد کمال گرایی در ازدواج هم بنویسید

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

کلیه حقوق این سایت برای آکادمی ارتقا محفوظ است.