• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

رفع پارازیت های تصویر

درس دوم از دوره صوتی رفع موانع هدف

با هم در ارتقا باشیم…

متن پادکست صوتی درس دوم

سلام روز زیبای پاییزیتون به خیر و شادی

با یک پادکست دیگه درباره رفع تحریم های ذهنی در خدمتتون هستیم. با همدیگه درباره اینکه چه جوری میتونیم  یک تصویرسازی و تجسم فوق العاده و عالی داشته باشیم با هم صحبت کردیم و بررسی کردیم که اگر بخوام که یک تصویرسازی درست داشته باشم چه ویژگی هایی داشته باشه اون تصویرسازی من تجسم خلاق محسوب میشه؟ و چه ویژگی هایی داشته باشه صرف تصویرسازی یا تخیل هست؟

اینکه من بتونم تمام حواس پنجگانه خودم رو درگیر یک تصویرسازی باحس و جاندار بکنه که علاوه بر تصویرسازی یک نمود  و واکنش فیزیولوژیکی در بدنم ایجاد بکنه من یک تجسم خلاق درست و حسابی  انجام دادم . و با هم بررسی کردیم چه شکلی باید باشه؟ چه کیفیتی باید داشته باشه. اگر خود احساس باشه چه ویژگی هایی باید داشته باشه و گفتیم ممکنه تعدادی ازافراد باشند که به شکل ذاتی تجسم خلاق با ویژگی هایی که گفتیم را انجام بدهند. این افراد ۹۰ درصد به خواسته و اهدافشون میرسند امام روی صحبت ما در مورد افرادی است که یا نمی توانند تصویر سازی کنند یا اگر تصویر سازی میکنند پارازیت میبینند. تصویر واضح و شفاف نیست . حالش بد میشه، تپش قلب میگیره عرق سرد میکنه. شاید نور تصویر خوب نباشه و یا حتی خیلی دور باشه. و خارج از دسترس باشه سیاه و سفید باشه و یا پر از برفک (درست مثل تلویزیون های قدیمی که شاید سن بعضیا قد نده بهش و یادشون نیاد.)باشه. این تصویر سازی و تجسم حتی اگه خود احساس هم باشه بهتون قول میدم که شما رو به هدفتون نمیرسونه یا اینکه نصفه نیمه  تو زمان و مکان نادرست میرسونه.

خب چشماتون رو ببندید و خودتون رو تجسم کنید که به هدفتون رسیدید. پارازیت داره ،تاریکه،حس بدی منتقل میکنه،تپش قلب گرفتی؟ شایدم احساس سرما کردی.حس تنش و ناراحتی کردی؟ دوره؟/و….

این علایم رو در هدفی که میخواید بهش برسید بررسی کنید و یادداشت کنید. حالا یکی از اهدافتون رو که در گذشته بهش رسیدید و دوسش داشتید و براتون مهم بوده مثلا دوچرخه خریدید. دوچرخه سواری کردید. کنکور رشته مورد علاقه تون قبول شدید. به وزن دلخواهتون رسیدید و یا هر هدفی که قبلا برنامه ریزی  و هدف گذاری کردین براش و یک تیک خوشگل رنگی کنارش خورده  و به شما یاداوری میکنه که تو تقویم من این اتفاق افتاده که هممون یک بار این اتفاق برامون افتاده چه کوچیک چه بزرگ میخوام اینو  باهم بررسی کنیم بگردید دنبال خاطره ای که تو تقویمتون تقویم ذهنتون نوشتید و بهش رسیدید رو  به یاد بیارید و دقت کنید که کیفیت تصویری که بهش رسیدید چه شکلیه؟تصویر شما چقدر شفاف و واضحه؟؟

چقدر در شما  حس ایجاد میکنه؟ خود احساس هستسد یا دگر احساس؟

ممکنه موقعی که به تصویر سازیتون نگاه میکنید یعنی در حقیق به یاد میارید حستون خنثی باشه و حسی که اون زمان داشتید رو الان به اون شدیت نداشته باشید ولی قطعا تصویر شما از هدفی که بهش رسیدید شفاف و فاقد پارازیته.

تصوری و تجسمی که از هدفی  که میخواین بهش برسین رو در کنار تصویر و تجسمی که قبلا

به هدفتون رسیدید قرار بدید. و هر دور رو کنار هم تجسم کنید و کاملا به اون دو توجه کنید. حالا چشماتون رو باز کنید میخوایم چیزهای که دیدید رو بنویسید تصویر رنگی بوده تپش قلبم رو بالا میبرده لبخند رو لبم میاورده .و تمام چیزهایی که داخل تصویر  هر دو هدفم هست رو مینویسم. مثلا:  صدا میشنوم . چی دقیقا حس میکنم .  تجسمم چه کیفیتی داره همه و همه رو یادداشت میکنم.

دقت کنید ما در مورد هدفی صحبت میکنیم که بهش رسیدید و نسبت به اون کاملا حس مثبت داشتید نه در مورد اهدافی که ده درصد  ازش راضی بودید و نود درصد ناراضی!!!

مثلا زمان کنکور علاقه داشتید دانشگاه شریف رشته برق قبول بشید حالا رشته ابیاری علف های دریایی تو علی اباد سفلی قبول شدید. درسته داشنگاه قبول شدید ولی با کیفیتی که مطلوب شما نیست قطعا

پس موفقیت هایی رو تجسم کنید که کاملا احساس فوق العاده ای از رسیدن به اون موفقیت داشتید و دارید بزرگ یا کوچک بودن این هدف و موفقیت اصلا مهم نیست و برای ناخوداگاه شما تقاوتی ایجاد نمیکنه مهم اون حس رضایت قلبی و کامل شما از به یاداوری اون خاطره مربوط به هدفتون هست.

خواسته قلبی شما شاید خریدن یک کفش ادیداس . دوچرخه و یا حتی رفتن به یک سفر دوستانه بوده باشه و یا شاید کوچک تر از اون کم کردن یک کیلو از چربی هاتون . لبخند به لبتون اومد . خوشحال شدید؟

دو تا تصویری که از هدف گذشته و هدف اینده تون هست رو کنار هم قرار بدید و هر دو رو باهم تجسم کنید یه تفاوت هایی بین الین دوتا هست قطعا متوجه این تفاوت ها میشین . حالا ازتون میخوام که تصویر جدید برای خودتون بسازید یعنی خودتون رو با این کیفیت هایی که تو هدف گذشته تون داشتید ببینید و تجسم کنید. مثلا  هدفی که بهش رسیدید رنگیه ازتون میخوام چشماتون رو بندید همین جوری که نفس عمیق میکشید و همین طور که یک موسیقی ارامشبخش و ریلکس پخش میشه و قبلش یک تن ارامی و ریلکسیشن رو پشت سر گذاشتید که من براتون یک فایل ریلکسی و مدیتیشن میفرستم  یک فایل ارامشبخش که میتونه سرتاسر سلول ها و بدن شما رو ریلکس و ارام کنه رو گوش میدین و مجدادا شروع به تجسم با کیفیت جدید میکنید. چطوری این کار  رو انجام بدیم

خب تجسم من توی هدفی که بهش دست پیدا کردم یک تصویری بوده که مثلا نور متمرکز روی هدفم داشته . به من نزدیک و در دسترسه . برفک و تاری نداره و در من مثلا حس سرما یا گرما در بدنم ،هیجان شادی و یا هر حس مثبت دیگه ای رو ایجاد میکنه و حس ها ی خوب رو در من القا میکرد . حالا میخوایم تصوری هدفی که میخواهیم بهش برسیم رو با کیفیت هدفی که بهش رسیدیم تجسم کنیم و ممکنه اینکار نیاز به تمرین و تکرار داشته باشه که کاملا طبیعیه

خب دکه استاپ رو بزنید اجازه بدید برردیم عقب .بازم تاکید میکنم ما در مورد افرادی صحبت میکنیم که هدف سازی کردند برنامه ریزی کردند اقدام کردند عملکرد خوبی دارند پشتکار دارند حالا رسیدین به اینکه نکنه من مانعی دارم که نمیشه

من در مورد فردی که صرفا تجسم میکنه بدون اقدام و عملکرد و یا بلعکس فردی که  اقدام میکنه بدون کار هنی صحبت نمیکنم در مورد فردی که هدف گذاری غلط یا برنامه ریزی غلط انجام داده صحبت نمیکنم در مورد افرادی صحبت میکنم که پروسه از هدف تا اقدام رو درست طی کردند و الان تو استپی ایستاده اند که خب من اینکار رو کردم نرسیدم حالا چیکار کنم. الان وقتشه  که کیفیت تصویر ذهنی خودت رو تغیر بدی پس دست به کار شو.ذهنت توانمنده قدرتمنده کامپیوتر مغزته میتونی ازش استفاده کنی. کافیه کمی تلاش کنی و دکمه اش رو بالا پایین کنی تا به چیزی که میخوای برسی. چشماتو ببند و تییرش بده و دقیقا تصور کن تو اون فضا هستی مثلا سال اینده قراره به اهداف سال اینده ات برسی . قراره شغلت به جایاه خاصی برسه وزنت رو تییر بدی . تو مسابقات دو مارتن شرکت کنی  و..  حالا تصویر تجسم خودت از هدفت رو تو اینده ببین . خب نورش کمه زیادش کنو سیاه ئ سفیده رنگیش کن. مثلا فکر کن یک کنترل تلویزیون دستته که با اون کنترل میتونی نور صفحه خودت رو  کم و زیاد کنی و یا حتی  پنجره ها و پرده ها رو کنار بزنی و نور افتاب عالمتاب به داخل تجسم زیبای تو بتابه و اون رو پرنور کنه. یا دقت  کن ببین تو تصویر جدیده پارازیت میدیدی ولی تو جدیده نمیبینی یک بادی رو بفرست به سمت تصویرت که بیاد اون پارازیت و برفک ها و کدری ها رو با خودش بشوره و ببره و دور بریزه. ازت میخوام تصور کنی و خودت اون حس رو به خودت منتقل کنی به اینکار میگن مهندسی معکوس

اه تو هدفی که بهش رسیدم تو بدنم حس گرما کردم دمای بدنم رو بالا برد و یا هر حسی که خودتون حس کردید. اون کیفیت رو خودم ایجاد میکنم مثلا فکر میکنم کنار اتیش نشستم تو سرمای ز مستون  و این شعله

زیبا گرمای دلچسبی رو به سلول سلول بدنم تزریق میکنه و حس ارامش و راحتی میکنم این فقط یک مثاله شما باید ببینی چه حسو چه واکنشی موقع دیدن تجسم خودت از تصوری که به هدفت رسیدی داشتی

این یکی از کارهایی هست که ذهن شما رو تمرین میده برای اینکه بتونید یک دستکاری کوچیک تو  ذهنتون ایجاد کنید. ذهن ما مثل یک کتمپیوتر میمونه  یک کامپیوتر که از دوران بچگی تا الان  به واسطه حواس پچنجگانه اطلاعات دریافت کرده  و داایما برنامه ریزی شده حالا نوبت شماست کامپیوتر میتونه مجدادا ریستارت بشه مجدادا برنامه ریزی بشه و مجدادا بار ذاری بهش یعنی شما توانمندی اینو دارید که ابر کامپیوتر هنتون رو با سرعت زیادی برنامهریزی کنید بهتون این مژده رو میدنم. پس اون ایتم های تصویر ناراحت کننده یعنی تجسم شما از هدفتون که میخواید بهش برسید  رو دستکاری کنید و یک تصویر و تجسم واضح شفاف و بدون خط و خش و دلپذیر برای خودتون بسازید خیلی عالیه بهتون قول میده از این چالش لذت  خواهید برد.

براتون یک ویدیو و یک فایل ریلکسیشن قرار میدیم . درست همونجایی که ازتون خواستم فایل صوتی رو استاپ کنید و فایل صوتی ریلکسیشن گوش بدید . این تمرین رو  زمانی که نیاز به هوشیاری دارید مثلا پشت رل هستید و یا در حال فعالیت هایی که نیاز به تمرکز داره انجام ندید.

اول ریلکسیشن و مدیتیشن انجام بدید و بعد شروع کنید به تیی دادن کیفیت تجسم هدفتون

تا پادکست بعدی خدانگهدار

اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۹

۰ پاسخ به "رفع پارازیت های تصویر"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق این سایت برای آکادمی ارتقا محفوظ است.