• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

معرفی کتاب حکایت دولت و فرزانگی (مارک فیشر)

کتاب حکایت دولت و فرازانگی نوشته مارک فیشر، کتابی الهام‌بخش و غنی از نکات ساده اما بسیار پراهمیت است که بسیاری از ما آن‌را در زندگی خود نادیده می‌گیریم. این کتاب تنها در ایالات متحده به فروشی بالغ بر دویست هزار نسخه دست یافته و به بیست و یک زبان ترجمه شده است. نکات ریز و جذاب کتاب حکایت دولت و فرزانگی در قالب داستان باعث درک بهتر آن شده و جذابیت این کتاب را صد چندان کرده‌است. حکایت دولت و فرزانگی تقریبا تحسین هر خواننده‌ای را برمی انگیزد. این کتاب، راز نیکبختی و سعادت و راه دستیابی بدان را به شیو‌ای با شکوه به توصیف می‌کشد. کتاب حکایت دولت و فرازنگی مطالب و معانی بلند زندگانی را از زبان پیرمردی پخته به جوانی سی و چندساله که خسته و سرخورده از مشکلات زندگی و غرق در روزمرگی است، تشریح و به زیبایی هرچه تمام، درهای موفقیت و سعادت را به روی وی باز می‌کند. در سیر داستانی بسیار جذاب در این کتاب ارزشمند به خوبی درمی‌یابیم که چرا افراد موفق همواره خوشبخت و خوشبختر می‌شوند و چرا عموم مردم به قله‌های موفقیت دست پیدا نمیکنند.

نه تنها خواندن کتاب حکایت دولت و فرزانگی، که خلاصه برداری و عمل به رهنمودهای پیرمرد فرزانه کتاب -که به درستی دولتمند، نه ثروتمند، نامیده شده است تا مفهومی جامعتر از صرف ثروت مادی را دربر گیرد- به تمامی دوستانی که خواهان ارتقا در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود هستند شدیدا توصیه می شود. در نظر نگارنده، این کتاب می‌تواند شروعی زیبا برای تغیرات مثبت در زندگی تک تک افرادی باشد که به ارتقا فردی و البته مادی خود اهمیت می‌دهند. به نظر می‌رسد برای حسن ختام، مرور چندی از نکات کتاب حکایت دولت و فرزانگی، خالی از لطف نباشد.

تصویری که از خودت داری چنان قدرتمند است که ناهشیارانه به تقدیرت بدل می شود.

نبوغ یعنی به انجام رساندن آنچه از آن لذت می برید. این نبوغ راستین زندگی است.

وقتی ذهنت با انجام تمرینهای تمرکز، نیرومند شود و از اعتماد به نفس کافی برخوردار شوی، آنگاه متوجه می شوی که مشکلات زندگی دیگر تو را از پای در نمی آورد. خواهی فهمید که مسائل همانقدر اهمیت دارند که ذهن به آنها اهمیت بدهد. مشکل فقط وقتی مشکل است که تو آن را به مشکل تبدیل کنی.

شهریور ۲۰, ۱۳۹۷

۰ پاسخ به "معرفی کتاب حکایت دولت و فرزانگی (مارک فیشر)"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق این سایت برای آکادمی ارتقا محفوظ است.